Most azokhoz fordulnék – így virtuálisan -, akik sok éve vannak kapcsolatban. Ti is tudtátok már nagyjából fél-egy év után, hogy megtaláltátok, akit kerestetek? Vagy nálatok még éppen akkor nagy volt a rózsaszín köd, és csak később jöttek a nehézségek? Nekünk saját magunk volt a legnagyobb ellenségünk akkor, amikor az új választottunk végre nem illett a korábbi, túlzás nélkül toxikus sémákba, így sok beszélgetés és önmagunkkal vívott harc után jutottunk el oda, hogy megérdemeljük a boldogságot, és egymást. Onnantól pedig már mindketten tudtuk, hogy azt szeretnénk, ha ez egy életre szólna. Azóta is csak egyre jobban szeretjük egymást – tudom, ez nyálas, és mindig azt gondolom, hogy ez már nem is lehetséges, mégis így van.
Tudtuk azonban, hogy mindezek ellenére az esküvő nem prioritás, pláne, hogy még egy kisebb is mennyibe kerül. Így az évek során bőven volt időnk megtervezni, miből szeretnénk, és miből nem szeretnénk lejjebb adni. Bár jó lett volna egy esküvőszervező, tudtuk, hogy nem fog beleférni a költségvetésbe, így próbáltunk arra menni, hogy ne innen-onnan kelljen összevadászni a szolgáltatókat a nagy napon. Így, a lánykérés után körülbelül egy évvel már nem állunk messze a nagy napunktól, de bőven van még feladatunk. Az időpontot egyébként nagyon nehéz volt kiválasztani, nem a résztvevők ráérése miatt, hanem az éghajlatváltozás okozta szélsőséges időjárásnak, brutális, váratlan fordulatokkal tarkítva az egyébként sem feltétlen kiszámítható évszakokat. Bár egész életemben nyári esküvőt szerettem volna, ezt alaposan felülírta szívem választottjának hozzáállása, és az utóbbi évek nyarai. Végül mindenben meg tudtuk találni a kompromisszumot, a dekor az én fantáziám szüleménye és a saját kezem munkája, emellett szerencsére már csak apróságok vannak hátra. A tracklist tudjuk ugyan, hogy nem mindenki tetszését nyeri majd el, de amennyi mulatóst meghallgattunk másoknál, bízunk benne, hogy a mi kedvenc stílusainkra is vevők lesznek…
Közben még arra is ráérek, hogy az egyetemista húgomban tartsam a lelkemet munkakeresésnél, ugyanis első diákmunkáját kutatja épp. Serényen jelentkezget a topiwork.hu oldalon található munkákra, leginkább otthonról végezhető diákmunka lenne számára az ideális, de más pozíciókra is pályázik. Az én időmben még nem voltak ilyen szuper iskolaszövetkezetek, vagyis ennyire összeszedett weboldalak, sőt, nemhogy online, de gyakran még telefonon sem lehetett jelentkezni, mindig személyesen kellett bemenni az irodába. De mondom, ez régen volt – a Topiwork pedig egészen máshogy áll a témához, mint az általam régről ismert szövetkezetek. Ők bizony haladnak a korral, és már egy naprakész weboldallal várják a diákokat, ahol nemcsak az állásokkal kapcsolatos összes fontos részlet található meg, hanem online meg is tudják pályázni a hirdetéseket.
Most megint egy kis „bezzeg az én időmben” következik: olyan iskolaszövetkezetnek is a tagja voltam, ahol csak az irodában található gépekről lehetett szétnézni a munkák között – nos, a Topiwork nem hozza a hallgatókat ilyen helyzetbe, hiszen céljuk is, hogy rugalmasan, gördülékenyen menjenek a folyamatok. Az otthonról végezhető diákmunka pedig csak az egyik kategória a sokból; bőven akad lehetőség azoknak is, akik időszakos munkát keresnek például egy nyári vagy egy ünnepi szezonra, plusz akadnak olyan pozíciók is, amelyek hosszabb távra szólnak és több ráérést igényelnek, ezenfelül vannak részmunkaidős állások is természetesen. Az otthonról végezhető munka sok szempontból praktikus, de nem biztos, hogy mindenkinek az jön be, és persze eleve nem mindegyik területen kivitelezhető. A Topiwork Iskolaszövetkezet ismert a fantasztikus gyakornoki ajánlatairól is. Mivel számos kategóriába gyűjtik iparág szerint is a munkákat, láthatjuk, hogy több területen is elcsíphetünk nívós gyakornoki helyeket. Így már az egyetem alatt szerezhetünk tapasztalatot élesben is, ezzel pedig még értékesebbé válhatunk a munkaerőpiacon. A tesóm egyébként már szerencsére felfedezte az oldalon a „Blog” menüpontot, ahová kattintva sok hasznos bejegyzéssel találkozott. A Topiworknél tehát arra is gondoltak, hogy informatív, de befogadható bejegyzések formájában egy kis segítséget nyújtsanak a zöldfülű diákoknak azzal kapcsolatban, hogyan érdemes készülni mondjuk egy állásinterjúra, vagy eleve a cv-nket hogyan tegyük össze, mit írjunk egy motivációs levélbe. Örülök, hogy manapság már ennyi információ és segítség érhető el a fiatalok számára, és hogy hallgatóként kifejezetten biztonságos körülmények között tudják magukat kipróbálni a munka világában.
Az otthonról végezhető diákmunka összefoglalva egy remek lehetőség arra, hogy kényelmesen hangoljuk össze tanulmányainkat és munkavégzésünket, ugyanakkor a többi lehetőséget is érdemes számításba vennünk. Tesóm is nyitott arra, hogy egy részmunkaidős állásban helyezkedjen el – majd meglátjuk, honnan jeleznek vissza neki. A Topiwork láthatóan mindent biztosít annak érdekében, hogy a hallgatók megtalálják a számításaikat, és online követhessék figyelemmel a legújabb lehetőségeket. A topiwork.hu egy szuper kis oldal: könnyű használni, átlátható, nincs rajta semmi felesleges fakszni, ugyanakkor mégis élmény rajta böngészni. Úgy is mondhatnám, hogy a célnak pont megfelel. A „Hallgatóknak” menüpontban pedig letölthető jelenléti ívet találunk, a Gy. I. K. felületet is itt találjuk, valamint még ezeken felül is segédletet, leírást a munkára való jelentkezéshez, a munkába álláshoz és az egyéb teendőket, folyamatokat illetően is kapunk információkat.
Ha újra egyetemista lennék, a következőt tenném: először is megnyitnám a topiwork.hu online felületet, és végignézném a kezdőoldalt. Itt már találkoznék a keresővel, a népszerű kategóriákkal, valamint az aktuális, kiemelt állásokkal. A kiemelt partnereknél nagy neveket is találhatunk – ezek azok a cégek, ahová jelentkezhetünk -, valamint egy kicsit lentebb a cégek nyilatkoznak a Topiworkről és a közös munkáról. Az oldal alján találjuk a blog felületen elérhető bejegyzéseket. Én biztosan a kategóriák alapján kezdenék el nézelődni a munkák között, vagy ha nagyon konkrét elképzelésem lenne, akkor a keresőt használnám e célból. A tetszetős állások adatlapjait megnyitnám, ha túl sokat sikerült találnom, akkor a számomra fontos szempontok alapján leszűkíteném a listát, és így jelentkeznék azokra a helyekre, amelyek különösen szimpatikusak nekem, és alkalmasnak érzem magam az adott állás betöltésére. Ja, és kezdőként biztos, hogy a blogra is ellátogatnék, hogy minden információmorzsát magamba szívjak az önéletrajzzal és a motivációs levéllel kapcsolatosan… De ez én vagyok, te pedig dönts a saját belátásod szerint! Bízom benne, hogy a Topiworknél te is megtalálod majd a számításaid.